min hyrbil kom till hotellet på Fm,en Kia Picanto som visade sig vara en Chevrolet Spark,,men den funkade den oxå..Körde ganska omgående till grannstaden Paralimni för lite inköp,alla affärer är nu stängda sönd-månd,,påskfirande..På återvägen kikade jag in till Jessica,och lilla vovven Leila,snacka om att vara pussgo,,Leila alltså,,det är väl Jessica ocå,har inte testat..
Därefter for jag runt lite,bekantade mig med byn,,igen,sedan senare på Em,hämtade jag upp min bror med fru,matdags..
För mig blev det en planka,jättegott,,avslutade med en Irish coffey,och en liten brandy som kom med notan,detta ställe är absolut vårt favoställe..Dom hade en jättemysig servitör i år,,när det blev dags att betala,så sa jag att jag vill inte betala,,då frågade han,,kan du springa väldigt fort,,nja sa jag,inte så värst,,då är det bäst att du betalar blev svaret..
Innan vi gjorde godnatt körde jag till utkanten av byn (Ayia Napa),där vi satt en stund och bara njöt av att få finnas till.

Flau vind, 1 m/s fra sør
Lett bris, 4 m/s fra sør-sørvest
Lett bris, 4 m/s fra sør-sørvest
