Blev mätt 2 ggr idag.


Kanske att det smakade så förbaskat bra kan bero på att i glaset hade jag ett riktigt gott rött från Spanien,riktigt prisvärt..Läser omdömen på nätet..Kryddig smak med inslag av plommon, körsbär och vanilj. Balanserade syror och varm eftersmak. Servera till lamm, köttgrytor eller vilträtter som älg och rådjur.

Profilbild för Okänd

Författare: farfar hebbe

Pensionär som tycker om att resa,fotografera och lyssna på Country musik..Född i Södra Lappland för en herrans massa år sen.

En tanke på “Blev mätt 2 ggr idag.”

  1. Den första rätten blev liknande en omelett, omelett är gott! den andra rätten då tänker jag på din variant av Gordon blue, rioja smakar väl oftast gott, så det där ska jag skriva upp på min lista, det börjar bli dags att ta med den till bolaget snart.

    Jag tycker det har varit lit turbulens i tabellen, men nu verkar det bli mer stabilt, nu vill vi se Brynäs i toppen i slutspelet. Men det är förvånande att se Skellefte förlora så stort.

    kram

Lämna en kommentar